Search

بیو گرافی

حسین یوسفی در بیستم تیرماه سال 1366 در تهران متولد شد. ایشان تحصیلات آکادمیک خود را در رشته اصلاح و فراوری گیاهان دارویی و معطر در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده و علاوه بر فعالیت گسترده و حرفه ای در زمینه ورزشی، به تالیف و انتشار چند مقاله علمی و همکاری با مراکز دانش بنیان و ارائه مشاوره به سازمان ها مربوطه پرداخته است. علاوه بر فعالیت علمی در حوزه گیاهان دارویی و معطر و همکاری با شرکت های داروسازی در تولید داروهای با پایه هربال، جزء چهره های کارآفرین ممتاز جوان در جامعه محسوب می گردند. تاسیس و مدیریت چندین شرکت از جمله چند شرکت مادر تخصصی در صنایع و حوزه های مختلف و اشتغال زایی برای چند صد نفر از جوانان این مرز و بوم، تدوین و ارائه طرح های عظیم تولیدی به وزارت خانه های مربوطه، اجرای پروژه های مختلف در سراسر کشور  و ... گوشه ای از فعالیت های مدیریتی و اجرایی ایشان می باشد. تاسیس و مدیریت چندین مجمع و هیئت های مذهبی از جمله اولین هیئت ورزشکاران نیز جز فعالیتهای اجتماعی ایشان به شمار می آید. ولی در این بین تاسیس و مدیریت چندین مجمع ، سازمان و رشته های ورزشی بین المللی جزء دستاوردهای شاخص ایشان به شمار رفته و موجب گشته تا کنون چندین بار در کشورهای مختلف از طرف سازمانهای بین المللی از ایشان تجلیل بعمل آید.

فرمایشات رهبری

اگر در یك جمله كوتاه از من بپرسند كه شما از جوان چه مى‏خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش.

ثبت نام جهت آموزش

تمامی مجموعه های ورزشی، سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی می توانند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی ویژه در سطوح مقدماتی ، پیشرفته و مربیگری درخواست خود را به همراه شماره تماس و ایمیل خود در قسمت نظرات ثبت نموده و یا به ایمیل HoseinYoosefi@gmail.com ارسال نموده تا در اسرع وقت به مسئولین آموزش معرفی گردید. دوره های آموزشی با جدیدترین متدهای آموزشی روز جهان برگزار گردیده و پس از پایان دوره گواهی های بین المللی به هنرجویان اعطا می گردد. شایان ذکر است این دوره های تنها در شهر تهران و زیر نظر استاد مهندس حسین یوسفی برگزار می گردد. همچنین برای اولین بار دوره های آموزشی ویژه اشخاص حقیقی در قالب دوره های خصوصی در سطوح مقدماتی ، پیشرفته و مربیگری زیر نظر اساتید برجسته هنرهای رزمی و مدرسین دانشگاه ملی هنرهای رزمی همراه با ارائه گواهینامه بین المللی پایان دوره برگزار می گردد. جهت ثبت نام در دوره های مذکور اطلاعات فردی به همراه شماره تماس خود را به آدرس ایمیل فوق ارسال نمائید.

آموزش دفاع شخصی

جهت شرکت در دوره های خصوصی به صورت انفرادی و یا گروهی  می توانید با شماره 09127762177 تماس حاصل نموده و یا مشخصات فردی خود و تعداد نفرات جهت شرکت در دوره دفاع شخصی را پیامک نمایید.

این دوره ها ویژه بانوان و آقایان در رده سنی مختلف (نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) برگزار می شود.

پس از پایان این دوره ها مدرک پایان دوره بین المللی اهدا می گردد.ورزش کردن با تغذیه مناسب رابطه ی مستقیم دارد. هر میزان که تغذیه ی شما کامل تر باشد نتیجه ی تمرینات شما نیز بهتر خواهد بود . در اید مطلب قصد داریم در رابطه با نقش تغذیه در نتیجه ی مسابقات و همچنین بهترین رزیم غذایی برای روز های مسابقه صحبت کنیم.

پزشکان و متخصصان ورزش هر نوع تغذیه ای را پیش از مسابقه یا تمرین توصیه نمی کنند چراکه غذای مصرفی نباید باعث سنگینی فردی شود که قرار است در میدان حاضر شود اما در عین حال باید انرژی لازم برای او را هم تامین کند. بر این اساس برای پیش و بعد از مسابقه و تمرین و حتی در حین آن توصیه های غذایی شده است.

 

آنچه مسلم است تغذیه و چگونگی استفاده از آن در زمان های پیش از مسابقه، حتی در حین و پس از آن اهمیت زیادی دارد. داشتن اطلاع و آگاهی های کافی در این زمینه کمک می کند تا غذاها و مایعاتی که به راحتی توسط ورزشکار مصرف شده و جذب می شوند، مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این، تغذیه درست پیش از مسابقه ذخایر گلیکوژن عضله و کبد را به بالاترین حد لازم می رساند. ضمن اینکه به آبرسانی کافی و پیشگیری کردن از گرسنگی با تامین گلوکز خون که هوشیاری و تمرکز ذهنی ورزشکار را تضمین می کند، نیز کمک خواهد کرد.

 

با این اوصاف ورزشکاران در روزهایی که مسابقه دارند، باید از وعده های غذایی مشخص و شاید هم متفاوت از همیشه استفاده کنند. البته ورزشکاران حرفه ای قطعا می دانند در این زمان ها ملزم به رعایت چه باید و نبایدهایی هستند اما فردی که در سطح نه چندان حرفه ای ورزش می کند، پیش از مسابقه چه رژیم غذایی باید داشته باشد؟

 

بهترین وعده هایی غذایی پیش از مسابقه

پزشکان و متخصصان ورزش هر نوع تغذیه ای را پیش از مسابقه توصیه نمی کنند چراکه غذای مصرفی نباید باعث سنگینی فردی شود که قرار است در میدان مسابقه حاضر شود اما در عین حال باید انرژی لازم برای او را هم تامین کند. لطفعلی پورکاظمی در کتاب “ورزش، درمان بیماری ها” به نمونه هایی از بهترین وعده های غذایی پیش از مسابقه به این شرح اشاره کرده است:

 

* ۳۷۵ میلی لیتر برشتوک، ۲۵۰ میلی لیتر شیر، یک عدد میوه، ۲۰ گرم پنیر، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

* ۲۵۰ میلی لیتر غذای نشاسته ای (کورن فلکس)، ۲۵۰ میلی لیتر شیر، ۲ تکه نان برشته، ۱ تخم مرغ، ۲۵۰ میلی لیتر آب میوه، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

* ۵۰۰ میلی لیتر ماکارونی پخته، ۱۲۵ میلی لیتر سس گوجه، ۲۵۰ میلی لیتر سالاد، ۱۲۵ تا ۲۵۰ میلی لیتر میوه پوست گرفته، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

* ۲ عدد کیک، ۱۷۵ میلی لیتر ماست، ۱۲۵ میلی لیتر سالاد میوه، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب میوه، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

* ۲۵۰ میلی لیتر سوپ سبزیجات، ۸۵ گرم گوشت مرغ، ۲۵۰ میلی لیتر پوره سیب زمینی، ۲۵۰ میلی لیتر آب میوه، ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

* ۲ تکه نان، ۶۰ گرم گوشت مرغ، یک میوه، یک عدد کیک، یک قطعه برگ کاهو، ۱۲۵ تا ۲۵۰ میلی لیتر آب میوه ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب

 

تاثیر غذای شب پیش از مسابقه در مدال آوری

بهترین غذا برای شب پیش از مسابقه آن است که ۶۵ تا ۷۵ درصد کربوهیدرات (برای به حداکثر رساندن ذخایر گلیکوژن)، پروتئین در حد متوسط، چربی ناچیز و مقدار زیادی مایعات داشته باشد. باید از خوردن الکل و نوشیدنی های پرکافئین اجتناب شود. در این وعده غذایی، غذاهایی را باید گنجاند که ورزشکار با آن ها مأنوس باشد و نباید از غذاهایی باشد که احتمالا باعث ناراحتی دستگاه گوارشی شود (برای مثال، غذاهای ادویه دار، غذاهای پرفیبر و غذاهایی که می تواند گاز تولید کند). در کل اینکه غذای شب پیش از مسابقه بسیار مهم است و رعایت دقیق آن می تواند در کسب مدال قهرمانی نقش زیادی داشته باشد.

 

باید توجه داشت که برای چند روز قبل از مسابقه در میان انواع نان ها بهتر است بیشتر از نان تست در صبحانه استفاده شود. در وعده غذایی ناهار هم از برنج، ماکارونی یا سیب زمینی به همراه جوجه، ماهی، گوشت بی چربی یا پنیر کم چرب استفاده شود.

 

چند ساعت پیش از مسابقه یا تمرین سنگین می توان غذا خورد؟

علاوه بر وعده غذایی اصلی، مصرف میان وعده ها هم برای افراد ورزشکار یا مانوس به ورزش به خصوص به هنگام مسابقات حائز اهمیت است. در کل مصرف میان وعده غذایی به همان اندازه ضرورت دارد که غذای اصلی مؤثر است. جلوگیری از گرسنگی، اطمینان یافتن از هوشیاری ذهنی و تأمین گلوکز فوری در دسترس و ورود آن به جریان خون برای فعالیت ورزشی نتیجه استفاده درست و به موقع از میان وعده های غذایی پیش از مسابقه است. بر این اساس وعده یا میان وعده غذایی پیش از مسابقه باید ۶۵ تا ۷۰ درصد کربوهیدرات، چربی کم و پروتئین محدودی داشته باشد.

 

وعده یا میان وعده غذایی که برای پیش از مسابقه انتخاب می شود، به تحمل فردی ورزشکار و نیز ماهیت فعالیت ورزشی بستگی دارد. در این میان زمان استفاده از میان وعده های غذایی پیش از مسابقه اهمیت زیادی دارد. بر این اساس هر چقدر شدت فعالیت ورزشی پیش رو بیشتر باشد، زمان صرف غذای پیش از مسابقه نیز باید عقب تر رود تا معده زمان کافی برای تخلیه داشته باشد.

 

اما به طور کلی چند ساعت پیش از مسابقه یا حتی تمرینات سنگین می توان از میان وعده های غذایی استفاده کرد. در پاسخ به این پرسش باید گفت که:

 

* چنانچه قصد دارید پیش از مسابقه، یک وعده غذایی زیاد (۵۰۰ تا ۸۰۰ کیلوکالری یا بیشتر) به همراه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی لیتر مایعات بخورید، زمان صرف آن باید ۳ تا ۴ ساعت پیش از مسابقه باشد.

 

* پیش از مسابقه، برای خوردن یک وعده غذایی کم کالری تر (۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلوکالری) به همراه ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلی لیتر مایعات، ۲ تا ۳ ساعت کفایت می کند.

 

* چنانچه برای غذای پیش از مسابقه، قصد دارید یک وعده غذایی سبک (کمتر از ۳۰۰ کیلوکالری) به همراه ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر مایعات بخورید، یک تا ۲ ساعت کافی است.

 

تغذیه هنگام مسابقه

در علم جدید، تغذیه هنگام مسابقه به ویژه اگر مدت زمان مسابقه طولانی باشد، بسیار ضرورت دارد. البته تأثیر تغذیه هنگام مسابقه به نوع فعالیت بستگی دارد. اگر فرض را بر این گذاریم که وضعیت تغذیه پیش از مسابقه ورزشکار خوب باشد، فعالیت های کوتاه مدت چندان به وسیله عوامل وابسته به تغذیه تحت تأثیر قرار نمی گیرند. با این وجود، مایعات و کربوهیدرات دریافتی پیش از مسابقه، هنگام و پس از آن بر رویدادهای استقامتی مؤثرند.

 

در مجموع ورزشکاران باید توصیه های تغذیه ای پیش از مسابقه را رعایت کنند تا از کافی بودن منابع گلیکوژنی و آب رسانی پیش از مسابقات اطمینان حاصل شود چراکه هنگام مسابقه، بدن پیوسته از مصرف گلیکوژن عضلانی به سوی افزایش گلوکز خون تغییر مسیر می دهد. غذاهای کربوهیدراتی هنگام مسابقه کمک می کنند تا غلظت گلوکز خون، برای افزایش کربوهیدرات ها در حد لازم تأمین شود.

 

تغذیه پس از مسابقه

در کتاب “ورزش، درمان بیماری ها” دکتر لطفعلی پورکاظمی تاکید کرده که تغذیه پس از مسابقه برای جبران مایعات و مواد معدنی بدن بسیار حیاتی و اجباری است. هر چه قدر بر اثر فعالیت ورزشی شدید و یا فعالیت ورزشی طولانی مدت، منابع گلیکوژنی بیشتر تخلیه شوند، سرعت و مقدار بازسازی گلیکوژن پس از مسابقه، سریع تر خواهد شد.

 

در مجموع تغذیه پس از مسابقه یا تمرین سنگین به اندازه تعذیه پیش از مسابقه یا در حین آن اهمیت دارد. ۲۴ ساعت پس از مسابقه، چنانچه یک رژیم غذایی پرکربوهیدرات (بیشتر از ۷۰ درصد کیلوکالری) خورده شود که تقریباً معادل ۷ تا ۱۰ گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز است، غلظت گلیکوژن عضلات و کبد، هر دو، می تواند به مقادیر پیش از مسابقه بازگردد.

 

با توجه به این موارد برای رسیدن به این میزان بازسازی گلیکوژن، خوردن کربوهیدرات کافی (۷/۰ تا ۱ گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) ۲ ساعت پس از مسابقه بسیار مهم است. پس از ۲ ساعت نیز این شکل از سوخت گیری باز هم باید ادامه یابد.

 

در چند ساعت آغازین دوره بازیافت پس از مسابقه، خوردن غذاهای کربوهیدراتی مایع یا جامد هر دو به یک اندازه در تقویت بازسازی گلیکوژن، کروهیدرات هایی با شاخص های قند بالا (مایع یا جامد) احتمالاً مؤثرند. با این وجود، چنانچه کربوهیدرات خوراکی از نوع فروکتوز باشد، سرعت سنتز گلیکوژن به آهستگی انجام می شود، چون شاخص قندی فروکتوز ناچیز است و در مقایسه با عضلات اسکلتی، کبد آن را سریع تر از خون برمی دارد و استفاده می کند.

 

یک رژیم غذایی مخلوط که کربوهیدرات بیشتری (با وجود پروتئین) داشته باشد، احتمالاً باعث ترشح انسولین بیشتر می شود. در نتیجه، ممکن است به برداشت بیشتر گلوکز در هر نوع فعالیتی که انجام می دهند یا از سیستم هوازی انرژی می گیرد یا از طریق سیستم غیرهوازی یا ترکیبی از آن دو سیستم. وظیفة مربی ابتدا آن است مشخص کند در رشته ای که تدریس می کند چه سیستمی بیشتر نقش تولید انرژی را دارد تا با توجه به آن برنامه تمرینی صحیحی را پیریزی کند.

 

وعده های غذایی یک ورزشکار

با در نظر گرفتن همه آنچه برای تغذیه پیش و پس از مسابقه و در حین آن توصیه شد، می توان گفت نمونه استاندارد وعده غذایی یک ورزشکار به این شرح است:

 

صبحانه

* شیر کم چرب، آب میوه، نان، مربا، نان تست با کمی کره، عسل، پنیر کم چرب، کلوچه یا یک برش موز

 

میان وعده

* نان تست با مربا، موز، عسل یا مربا، کلوچه میوه ای، هویج، شیر کم چرب، کشمش، برشتوک، ماست میوه ای، میوه های خشک، انگور یا شکلات

 

ناهار (وعده اصلی)

* برنج با گوشت کم چرب، ماهی، جوجه یا همبرگر کم چرب، گوجه فرنگی، قارچ، ذرت شیرین، پیاز، سیر، ماکارونی با پنیر کم چرب، سبزی های متنوع، خشکبار، سالاد یا سبزی های پخته

 

شام (وعده سبک)

* سوپ سبزی به همراه نان، ماهی، سیب زمینی، پنیر کم چرب، ذرت، گوشت کم چرب، جوجه، سالاد، عسل، نان تست به همراه ماکارونی و سس گوجه فرنگی، برنج یا سالاد

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
دانشگاه ملی هنرهای رزمی ایران

دانشگاه ملی هنر های رزمی بزرگترین مرجع علمی  و فنی هنر های رزمی در جهان National College of Martial Arts))

یکی از عواملی که باعث شده است تا هیچگاه رشته های مختلف رزمی علی الخصوص در سطوح اساتید پائین و متوسط به درک مشترکی دست نیابد و اصول همدیگر را با ستیزه جویی زیر سئوال ببرند ، همین مسئله اساسی است. زیرا به طور معمول اساتید سطح پائین و حتی متوسط به آن درکی نرسیده اند که اساتید بزرگ در فلسفه و بنیان های فکری هنر های رزمی که دارای یک روح مشترک دست یافته اند. این فلسفه و بنیان های فکری بر پایه یک سری اصول علمی و مفاهیم مشخص پایه ریزی شده است که هم اکنون با کنکاش در آن توسط برخی از اساتید تحصیل کرده و مسلط بخشی از این بنیان فکری به صورت مدون و با قاعده درآمده است. بدون شک هنر های رزمی میراث چندین هزار ساله اساتیدی است که سینه به سینه این توانمندیها و شاخصه ها را به نسل های بعدی انتقال داده اند و در گذر زمان تغییراتی که هر نسل در این روش ها ایجاد نموده زمینه تکامل آن را فراهم نموده تا در زمان فعلی سبک های شرقی و در کنار آنها سبک های غربی با محتوی مشخص و اصول معین فعالیت داشته باشند.  پرفسور هانشی لوآنجل پایه گذار اصلی دانشگاه ملی هنر های رزمی جزء برجسته ترین چهره هایی است که عمر خویش را وقف شناسایی ، تعریف و تدوین ساختار مشترک میان هنر های رزمی و علمی نمودن این حوزه نموده است. وی به عنوان یکی از مفاخر بزرگ رزمی جهان بیش از نیم قرن عمر مفید خود را صرف نشر و توسعه هنر های رزمی با ساختارهای متفاوت و علمی در سراسر جهان نموده است. وی پس از فراگیری بسیاری از رشته های رزمی و دستیابی به سطح عالی این رشته ها ، بنا به پیشنهاد استاد خود ، استاد بزرگ پیتر اربان (بنیانگذار ورزش کاراته در امریکا) راهی ژاپن شد تا پس از حضور طولانی در کنار استاد بزرگ گوگن یاماگوچی به وطن خویش بازگردد و در ابتدای امر با بنیان نهادن هنر رزمی تنشی گوجو    Tenshi go ju  که یکی از شاخه های هنر رزمی گوجوریو می باشد. بخشی از دریای بیکران دستاورد های علمی خویش را در قالب یک سبک ارائه نمود تا پس از چندین دهه فعالیت مستمر درجه هانشی (دان 10) را در سال 1989 از فدراسیون جهانی کاراته کسب نماید. این اتفاق باعث شد تا عنوان مرد رزمی کشور امریکا در سال 1989 به هانشی لوآنجل تعلق گیرد. وی پس از آن با همین دیدگاه علمی تر کردن هنر های رزمی ، دانشگاه ملی هنر های رزمی (N.C.M.A)  را بنیان نهاد تا این فکر نوین بسیاری از نوابغ و ستارگان جهان را به این تشکیلات جذب نماید. 

 

سبک بین المللی دابل فول کنتاکت

رشته بین المللی دابل فول کنتاکت دارای سیستم های مبارزاتی متعددی بوده و تنها رشته رزمی رینگی تحت لیسانس دانشگاه ملی هنرهای رزمی امریکا می باشد. این رشته رزمی اولین سیستم مبارزاتی رینگی گروهی در جهان می باشد. به طوریکه مسابقات این رشته در رینگ به صورت تک به تک، دو به تک ، دو به دو برگزار می گردد. هیجان غیر قابل وصف در این نوع مبارزات ، این سیستم را فوق العاده مهیج و پر طرفدار کرده است.

تعریف لغوی:دابل فول کنتاکت در لغت به معنای درگیری کامل گروهی (دوتایی) می باشد.

 تاریخچه ابداء رشته دابل فول کنتاکت:این رشته در سال 1998 در جهان ابداء و در سال 2000 فعالیت رسمی خود را در ایران آغاز کرد.

 بنیانگذار جهانی رشته دابل فول کنتاکت :بنیانگذار جهانی رشته دابل فول کنتاکت جمهوری اسلامی ایران استاد بزرگ مهندس محمدرضا یوسفی می باشد.


مسابقات D1

مسابقات جهانی دابل فول کنتاکت Double Full Contact 1 موسوم به D1 یکی از معتبرترین رویداد های ورزشی بین المللی بوده که هر ساله در یکی از کشورهای جهان برگزار می گردد. این مسابقات به صورت آزاد در قالب دو به دو  ، دو به یک و انفرادی برگزار می گردد.

اتحادیه ورزشهای رزمی کشورها و جوامع اسلامی

اتحادیه ورزشهای رزمی کشورها و جوامع اسلامی

( Islamic Countries Martial Arts Union)

هدف اصلی از تشکیل اتحادیه ورزشهای رزمی کشورها و جوامع اسلامی که توسط مهندس محمد رضا یوسفی برای نخستین بار در جهان مطرح شده و تا کنون استقبال فراوانی از آن بعمل آمده است، تحت پوشش قرار دادن تمامی رزمی کاران مسلمان جهان جهت حرکت به سوی اعتلای نام مقدس اسلام در سراسر جهان می باشد. با توجه به تعالیم و دستورات مکرر اسلام مبنی بر حفظ وحدت میان تمامی مسلمان و دوری از تفرقه و تاکید مکرر حضرت امام خمینی (ره) و فرمایشات و سفارش مقام معظم رهبری در این زمینه بر آن شدیم که این اتحادیه را با محوریت جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان گسترش دهیم و امیدواریم که بتوانیم گامی هر چند کوچک جهت اعتلای جایگاه مسلمانان در جهان برداریم. از اهم برنامه های اتحادیه ورزشهای رزمی کشورها و جوامع اسلامی می توان به :

1.   برنامه های کوتاه مدت این اتحادیه در ایجاد ارتباط منظم و موثر میان تمامی سازمان های داخلی و خارجی ، ورزشهای رزمی جهان و معرفی اهداف و برنامه های این اتحادیه به آنها اشاره کرد.

2.   در میان مدت سعی بر ایجاد محوریت این اتحادیه با برگزاری انواع برنامه ها و خدمات برای جذب و سازماندهی رزمی کاران مسلمانان سراسر جهان داریم .

3.   برنامه های بلند مدت آن ایجاد المپیک ورزشهای رزمی کشور های اسلامی در رشته های مختلف رزمی و خصوصا در رشته های رزمی اسلامی ، تاسیس دانشگاه هنر های رزمی کشور های اسلامی و انواع برنامه ها در سطح بین المللی می باشد.

مطلب فوق گزیده ای از مصاحبه اختصاصی مجله  رزم آور بهمن 1383 با استاد مهندس محمد رضا یوسفی می باشد.

اولین مدرسه هنرهای رزمی ایران

مدرسه هنرهای رزمی به مکانی گفته می شود که به جذب ، استعداد یابی و آموزش حرفه ای هنرجویان با در نظر گرفتن شرایط سنی و توانایی جسمی آنها می پردازد.

مدرسه هنرهای رزمی ممکن است ترکیبی یا ساده باشد. به این معنی که اگر تنها به آموزش یک رشته رزمی بپردازد، مدرسه ساده هنرهای رزمی محسوب گشته و یا ممکن است در یک زمان با برنامه ریزی از پیش تعین شده به آموزش چند رشته مرتبط رزمی بپردازد که به این نوع مدرسه، مدرسه ترکیبی هنرهای رزمی گویند.

سابقه فعالیت:

شروع کار مدارس هنرهای رزمی در جهان به صدها سال قبل بر می گردد . می توان گفت که معابد بودائیسم جز اولین مدارس سنتی هنرهای رزمی محسوب شده اما بعد از گذشت چند صد سال گسترش و عمومیت پیدا کرده است. اما تنها ایرادی که به اینگونه دارس وارد است فرهنگ بودایی موجد در مدارس می باشد که این امر پس از مطالعه و تحقیق مستمر مهندس حسین یوسفی و ارائه طرح های متعدد ، برای نخستین بار در ایران اولین مدارس هنرهای رزمی با درون مایه فرهنگ ایرانی اسلامی را تاسیس نموده است.

اولین مدرسه هنرهای رزمی در ایران در سال 1998 به دست استاد حسین یوسفی تاسیس شده است.

Poll
مشکل اساسی ورزش ایران چیست؟


موفق ترین رشته رزمی کدام است؟علل ترک رشته های ورزشی را چه می دانید؟


news letter
For our news and receive the latest news by email Subscribe

اساتید بزرگ


استادبزرگ گوگن یاماگوجی بنیانگذار رشته عظیم و پر طرفدار گوجوریو ( همان کاراته کنونی) می باشد. یکی از شاگردان ایشان پرفسور هانشی لو آنجل می باشد. که به طور خلاصه به زندگی و افتخاراتی که کسب کردند پرداخته خواهد شداستاد پرفسور هانشی لو آنجل یکی از مفاخر هنرهای رزمی در جهان می باشند. ایشان پس از طی نمودن مراحل ابتدایی تا حرفه ای هنر رزمی کاراته زیر نظر استاد پیتر اوربان (بنیانگذار کاراته در ایالات متحده امریکا) ، به پیشنهاد ایشان برای تعلیم تکمیلی به نزد راهب بزرگ گوگن یاماگوجی می رود.

 استاد هانشی لو آنجل پس از طی نمودن مراحل مختلف پس از گذراندن بیش از 10 سال از عمر خود را نزد گوگن یاماگوجی به کسب درجه دان 10 جهانی کاراته مفتخر شدند و برای استفاده از آموخته های خود و گسترش بیش از پیش این رشته به کشور خود یعنی امریکا برگشتنداستاد هانشی لو آنجل بعد از برگشت به کشور خود به فکر ابداء رشته جدیدی به نام تنشی گوجوکای می افتد .(این رشته یکی از زیر شاخه های گوجوریو می باشد) سپس کمر به همت گسترش این رشته در امریکا و سپس در سراسر جهان بست. او پس از گذشت سالیان دراز از آموزش و گسترش این رشته ، جای خالی یک رکن اساسی و بزرگ در هنرهای رزمی را در می یابد. آری چیزی که فکر هانشی لو آنجل را آزار می داد ساختار غیر علمی و گسترش غیر اصولی هنرهای رزمی در سراسر جهان بود. او به فکر تاسیس یک سازمان غیر دولتی افتاد که به رفع این مشکل کمک شایانی بکند و آن چیزی نبود جزء دانشگاه ملی هنرهای رزمی امریکا. این سازمان در سال 1989 به همت جمع کثیری از اساتید بنام امریکایی و سرپرستی هانشی لو آنجل در ایالت میسوری کشور امریکا بنا نهاده شد. از بنیانگذاران این سازمان می توان به استاد بزرگ پیتر اوربان اشاره کرد. ( ایشان بنیانگذار کاراته در ایالات متحده امریکا هستند).بالاخره در سال 1998 میلادی استاد بزرگ هانشی لو آنجل به پاس خدمات بسیار ارزنده در بسط و گسترش هنرهای رزمی و وقف بیش از نیم قرن از زندگی با ارزش خود در راه رسیدن به این اهداف والا در سراسر جهان به انتخاب تالار بزرگان و مفاخر امریکا به عنوان مرد سال هنرهای رزمی امریکا شناخته شد

 

اساتید بزرگ ایران

استاد مهندس محمدرضا یوسفی، نه تنها بنیانگذار رشته دابل فول کنتاکت می باشد بلکه بنیانگذار جهانی رشته فول سلف دی فنس (کامل ترین سیستم دفاع شخصی در جهان) نیز می باشد.از عملکرد و دستاوردهای جهانی ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد: بنیانگذار جهانی اتحادیه ورزش کشورها و جوامع اسلامی،  بنیانگذار جهانی اتحادیه ورزشهای رزمی کشورهای اسلامی، تشکیل دانشگاه بین المللی هنرهای رزمی کشورهای اسلامی، تشکیل دانشگاه بین المللی هنرهای رزمی امریکا در آسیا، تشکیل چندین کانون علمی ویژه ورزش های اسلامی، تشکیل مدارس ویژه ورزشهای رزمی، بنیانگذار جهانی رشته ورزشی بین المللی دابل فول کنتاکت W.D.F.C،   بنیانگذار جهانی رشته ورزشی پیشرفته ترین سیستم دفاع شخصی جهان W.F.S.D،  کسب رتبه بین المللی استاد ارشد برتر جهان در سال 2002 میلادی،  دارنده رتبه دان 7 بین المللی از دانشگاه ملی هنرهای رزمی امریکا.